مردم در مورد گرمایش از کف چه نظری دارند؟

نقد و تحلیل نظرات مردم در مورد سیستم گرمایش از کف

هنگام ساخت یک ساختمان جدید با انتخاب های زیادی برای گرمایش آن مواجه می‌شوید که ممکن است باعث سردرگمی شما شود. در این هنگام است که استفاده از تجربیات دیگران به شما کمک می‌کند. یکی از روش های ایجاد دمای مطلوب در ماه های سرد سال استفاده از سیستم گرمایش از کف است. ما با جستجو در انجمن های اینترنتی برایتان لیست جامع از نظرات کاربران را در این رابطه جمع آوری کرده ایم. در ادامه نظرات مردم را در مورد گرمایش از کف بررسی می‌کنیم.

نظرات کاربران انجمن های ایرانی

اکثر نظرات در مورد این موضوع در نی نی سایت منتظر شده بود.

انجمن های ایرانی زیادی در سطح اینترنت وجود دارد اما کاربران ایرانی در نی نی سایت نظرات خود را منتشر کرده بودند که در ادامه آن ها نقد و بررسی می‌کنیم.

ما بعد ی عمر استفاده از بخاری الان از گرمایش از کف خیلی راضیم. گرماش تو سطح خونه پخشه نه مثل بخاری که کنارش از گرما نمیشه نشست اون طرف ترش سرده. کف خونه میتونیم بخوابیم تازه ی پتو هم لازمه چون که رو کمترین درجه است. هواگیری گرمایش از کف خیلی راحته. چند ساله نیاز به تعمیرکار و سرویس و اینام نداشته. قبضامونم اصلا بالا نرفته و کمتر از بخاریه. اونایی که شوفاژ دارن باز قبضاشون بالاتره کف خونشونم یخه.

ما خونمون کوچیکه گرمایش از کفه واقعا بهتر از شوفاژه. الان من با شما حرف میزنم نمیدونم دمای بیرون چند درجه هست. من با پیرهن تابستونی ام تو خونه. قبضامونم زیاد نمیاد. سرامیکا گرمه. تمام خونه ی هوا هست. شوفاژ چون سرامیکا یخ هست بده.هر کی میاد خونه ما کیف میکنه.

از نظر سلامتی اصلا مناسب نیست. باعث میشه ریزگردهای روی فرش و کف تو هوا پخش شن و وارد ریه بشن.

در جواب نظر کاربر بالا در وبلاگ بهین فلکس به طور کامل گرمایش از کف از نظر پزشکی را بررسی کرده ایم و این نظریه به طور کامل رد شده است. پخش شدن ریزگردهای فرش در هوا در سیستم های اولیه گرمایش از کف و در زمان ابداع این نوع از گرمایش وجود داشت. در آن زمان به دلیل عدم کنترل صحیح دما این مشکل رخ میداد. در حال حاضر با توجه به پیشرفت های تکنولوژی و کنترل صحیح دمای این سیستم، این مشکل وجود ندارد.

کامنت های کاربران در مورد گرمایش از کف

خونه بابام سه طبقه گرمایش کفه، عالیه! انگار زیر کرسی هستی. فقط خیلی حرارت و نبرین بالا چون طول می‌کشه تا حرارت بیاد پایین مثل بخاری نیست اصلا خونه دم نداره.

خیلی عالیه. فقط حواستون باشه حتما توی حمام دسشویی حوله خشک کن بذارید. ما نذاشتیم بعد از اینکه ساکن شدیم تازه تصمیم گرفتیم بزنیم خیلی خرابکاری داشت.
بعدم حواستون باشه بعد که میخوان روشو سیمان بریزن زیاد نریزن. یکی از اتاقای مارو برای اینکه سطح کف رو صاف کنن، یه تیکه شو زیاد سیمان ریختن اون اتاق از بقیه اتاقا سرد تره. اما در کل خیلی خوبه ما که راضی هستیم.

معایب و مزایا زیاد داره. اگه یهو سرد بشه هوا نمیتونی یهو گرم کنی خونه رو چون پروسه گرم شدن زمان بر هست حداقل ۶ ساعت طول میکشه به دمای تنظیمی برسه! و در نظر بگیر یهو هوا گرم تر بشه اون موقع از گرما میپزین تا دماش بیاد پایین !

برای گرمایی ها اصلا خوب نیست چون از زیر حس خفگی به آدم میده وقتی دراز میکشی زمین انگار بدنت خشک میشه. خوبیش گرمای یکنواخت خونه است و اینکه وسیله گرمایشی دکوراسیون رو به هم نمیزنه. اما از من به شما نصیحت حتما درکنار گرمایش از کف دو تا شوفاژ بذارین.

ما که اصلا راضی نبودیم. یه سال داشتیم یا خونه دم میکرد و خیلی گرم بود یا خیلی سرد. بجای اونهمه هزینه پکیج بگیر که فوق العاده است.همه چیشم دست خودته. از موتورخونم بهتره.

در پاسخ به دو نقد بالا در مورد گرمایش بیش از حد و عدم توانایی در مدیریت دما باید گفت که با نصب سیستم های هوشمند روی سیستم گرمایش از حد میتوان دمای محیط را به خوبی تنظیم کرد و همچنین در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. نصب صحیح توسط متخصص این حوزه نیز تاثیر زیادی در این موضوع دارد.

ما خییییییلی راضی هستیم! هر کی هم میاد خونمون غبطه میخوره! نمیدونین چه حالی میده تو زمستون بدون دمپایی راه رفتن تو خونه! کف پات گرم گرمه! حتی کف حمام! ضمنا هم شدت فشار و درجه شو از قسمت اصلیش تو موتورخونه میشه تنظیم کرد و هم از توی خود خونتون! مثلا من الان از 6 تا شیر، یه دونه ی اتاق خواب و باز گذاشتم چون هوا اینجا سرد نیست.

بنظرم خیییلی از شوفاژ و بخاری بهتره. وقتی رو زمین هستی یه گرمای شیرین حس میکنی و هوای کلی خونه گرمه.

نظرات کاربران انجمن های خارجی

نظرات مردم در مورد گرمایش از کف در فروم های خارجی

در یکی از انجمن های خارجی فردی که در برنامه ریزی ساخت یک خانه دو طبقه است پرسیده است: گرمایش از کف آری یا نه؟

فردی با تاکید زیاد بر عایق کاری ساختمان پاسخ داده است:

هر نوع گرمایشی که انتخاب کنید، روش عایق کاری ساختمان نقش مهم خواهد داشت. اگر یک ساختمان به درستی عایق بندی شده باشد، به ندرت نیاز به گرمایش اضافی دارید و رعایت نکات مهم عایق کاری در مرحله ساخت ساختمان بسیار مهم است.

کاربر دیگر به زمان طولانی جهت گرم شدن اشاره کرده است:

عالیه و خوب کار میکنه با این حال، زمان زیادی طول می کشد تا گرم شود، بنابراین اگر دوست دارید گرمایش را هر بار یک ساعت روشن کنید، برای شما مناسب نیست. هرچند می توانید آن را برای چند ساعت روشن و سپس دوباره خاموش کنید، فقط به سرعت رادیاتورهای معمولی نیست.

نظر کاربر دیگر:

ما خوشمون میاد. خانه همیشه گرم است. تنها چیزی که گاهی از دست می‌دهیم داشتن یک رادیاتور گرم است که هنگام ورود به خانه، از سرما به آن تکیه کنیم. ما در یک آپارتمان تازه ساز با عایق بندی مناسب زندگی می کنیم.

و آخرین نظر:

ما گرمایش از کف را در خانه خود در انگلستان داریم. واقعا عالی است، اما چند محدودیت وجود دارد.
اولا مدتی طول می کشد تا گرم شود. ما آن را دو ساعت قبل از بیدار شدن از خواب یا از سر کار به خانه روشن می کنیم.
همچنین ممکن است در انتخاب کف پوش دچار محدودیت هایی شوید. برای کودکان عالی است، زیرا رادیاتوری برای سوختن آن ها وجود ندارد. در حمام ها در صبح های سرد عالی است. وقتی به حمام وارد می شوید، کف آن گرم و دوست داشتنی است!

اگر در خصوص انتخاب کف پوش مناسب گرمایش از کف دغدغه ای دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا با کلیک روی تصویر زیر، مطلب را مطالعه کنید.

انواع کفپوش مناسب گرمایش از کف
در انجمن دیگری کاربری در مورد صرفه جویی در مصرف انرژی سوال کرده است:
آیا به منظور کاهش مصرف انرژی، استفاده از گرمایش از کف به جای رادیاتور به صرفه است؟
پاسخ کاربری:

گرمایش از کف می‌تواند در مصرف انرژی و پول صرفه‌جویی کند، اما واقعاً بستگی به خانه‌ای دارد که در آن نصب می‌شود. بنابراین مطمئن نیستم که کسی بتواند بدون دریافت حداقل جزئیات از ساختمان شما ایده‌ای به شما بدهد که آیا این گزینه معقولی برای خانه شما است یا خیر.

همانطور که در طول مقاله اشاره کردیم، نصب گرمایش از کف یک کاری تخصصی است. اگر نصب این سیستم به درستی انجام نشود مشکلاتی را در آینده برای شما ایجاد خواهد کرد. بهین فلکس با بهره گیری از کادری مجرب آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر در تماس باشید:

02188944188-9
تهران، میدان آرژانتین،خیابان بخارست، بین کوچه پنجم و هفتم، پلاک 20

به این مقاله امتیاز بدهید
کارشناس بهین فلکس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *