عایق شانه تخم مرغی

فیلـتر

در حال نمایش 2 نتیجه

وقتی در مورد عایق صدا صحبت می­کنیم، در مورد کاهش صدای ناخواسته صحبت می­کنیم که اغلب در موقعیت ­های خانگی و همسایگان پر سر و صدا و خیابان ایجاد میشوند. در حالی که سر و صدا یکی از واقعیت ­های زندگی است، اما می­توانید برای کنترل آن تلاش کنید. سطوح سخت باعث می­شوند که امواج صوتی به عنوان پژواک در اتاق پخش شوند. اگر به دنبال راهی برای ایجاد فضای داخلی آرام­تر هستید، استفاده از عایق شانه تخم­ مرغی، یک راه­ حل­ مناسب خواهد بود.

برخی از فوم‌­ها و عایق­‌ها شبیه شانه­‌های تخم­ مرغ هستند. ممکن است اندازه و شکل یکسانی داشته باشند که باعث می شود عایق شانه تخم­ مرغی، فوق العاده­ به نظر برسد. با این حال، فوم­ ها کاملاً متفاوت هستند و با مواد اولیه منحصر به فرد ساخته می­شوند. فوم­ های آکوستیک برای جلوگیری از حرکت صدا از اتاقی به اتاق دیگر طراحی شده­‌اند.

مزایای پنل آکوستیک شانه تخم­ مرغی

عایق شانه تخم مرغی صوت

  1. کاربردی: پنل های آکوستیک برای کنترل انعکاس صدا و کاهش زمان طنین صدا در اتاق هایی که شرایط خاصی برای صدا مورد نیاز است مانند استودیوهای ضبط و سالن­‌های عمومی استفاده می­شود. سالن تئاتر، سینما، اتاق­‌های تمرین و همچنین در مکان­‌های شلوغ از عایق شانه تخم مرغی استفاده می­شود.
  2. ایمنی: پنل آکوستیک چسب دار مسلح برای تنفس و لمس، کودکان و حیوانات خانگی بی خطر است. همچنین برای نصب در هر موقعیتی از جمله خانه یا استودیو مناسب است.
  3. طراحی زیبا: پنل ­های آکوستیک، ظاهر و طراحی زیبایی دارد. برای کاهش و جذب پژواک­ های غیر ضروری، بسیار مناسب است.
  4. نصب آسان: هر کسی می­تواند این پنل­ ها را نصب کند. در نوع عایق چسب دار فقط کافی است که چسب پشت هر پنل را جدا کرده و در موقعیت دلخواه بچسبانید.

عایق شانه تخم مرغی چگونه نویز را کاهش میدهد؟

شکل عایق شانه تخم­ مرغی به مواد اجازه می­دهد تا صدا را بهتر جذب کنند. انحنا و شیب سطوح به عایق شانه تخم­ مرغی این توانایی را می­دهد که امواج صوتی را در فرکانس­های مختلف جذب کنند. امواج صوتی به جای پرش بین دیوارها به پنل آکوستیک برخورد کرده و متوقف می­شوند. امواج صوتی در سطوح و داخل پنل­ها حرکت می­کنند تا زمانی که پراکنده شوند.

بنابراین عایق شانه تخم‌­مرغی با کاهش تعداد بازتاب های صوتی که در یک اتاق رخ می دهد، نویز را کاهش میدهد.

آیا پنل آکوستیک اتاق شما را عایق صدا می کند؟

عایق کردن اتاق با فوم شانه تخم مرغی

بسیاری از افراد عایق صدا را با جذب صدا اشتباه می­گیرند. برعکس، این دو کاملاً متفاوت هستند. عایق صدا اساساً هر چیزی است که با به حداقل رساندن صدا، از ورود و خروج آن از یک مکان بسته انجام می­شود.

از طرف دیگر، جذب صدا مربوط به آکوستیک یا به حداقل رساندن انعکاس در داخل یک ناحیه برای کیفیت بهتر صدا است. بنابراین، منظور از پنل آکوستیک این است که این فوم، برای جذب صدا طراحی شده است.

بهترین راه­ حل برای انتخاب عایق صدا

قبل از اینکه یک عایق صوتی انتخاب کنید، اولین قدم این است که تشخیص دهید چه چیزی باعث ورود یا خروج صدا به اتاق شما می‌شود. عجولانه تصور نکنید که از دیوار است. اگر آپارتمان همسایه، آن طرف دیوار است، باید اتاق او را هم چک کنید.

بررسی کنید که آیا صدا از دریچه‌­های هوا، ترک­‌ها یا شکاف درها منتقل می شود؟ بعد از اینکه همه چیز را بررسی کردید، همه جاهایی را که ممکن است صدا نشت کند را ببندید، سپس به سراغ عایق صدا بروید. این گام بسیار مهم است.

عایق شانه تخم­ مرغی چسب دار

جهت تسریع در امر نصب و راحتی کار، پنل ­های آکوستیک شانه تخم­ مرغی را چسب­دار می کنند. چسب دار کردن این عایق ها شامل دو نوع مختلف زیر است:

  • پشت چسب ­دار ساده
  • پشت چسب دار مسلح (چسب الیاف دار)

در عایق­های چسب­دار ساده، یک لایه چسب­دار وجود دارد که هنگام نصب، لایه کاغذی عایق را برداشته و به محلی که قرار است روی آن نصب شود، چسبانده می شود.

پنل آکوستیک چسب دار مسلح (چسب الیاف دار) چیست؟

از پنل آکوستیک چسب دار مسلح (چسب الیاف دار) جهت بالاتر بردن مقاومت چسب و بهتر چسبیده شدن استفاده می­شود. درون این عایق­‌های چسب­دار مسلح، نخ­‌هایی وجود دارد که هنگام چسبیدن به سطوح، به خوبی به سطح مورد نظر چسبیده و مقاومت چسب را بالاتر خواهد برد.

مشخصات فنی

مشخصه فنی ST HT توضیحات
ماهیت نیتریل بوتادین رابر NBR اتیلن پروپیلن دی ان منومر EPDM 2 E ASTM
محدوده دمای کاری 10- درجه سانتی‌گراد الی 70+ درجه سانتی‌گراد 10- درجه سانتی‌گراد الی 90+ درجه سانتی‌گراد
واکنش در برابر آتش کندسوز و خودخاموش شونده C-S3-d0 کندسوز و خودخاموش شونده E-S3-d0 مطابق با استاندارد: EN13501
ضریب جذب صدای وزن یافته (αw) 0.28-40.0 0.28-40.0 مطابق با استاندارد: INSO 8184 11654 ISO

نمودار های تخصصی

برای بزرگنمایی روی تصاویر کلیک کنید.

نمودار تخصصی پنل آکوستیک

نمودار تخصصی عایق شانه تخم مرغی

اطلاعات بیشتر ...